Na HO máme spousty nejrůznějších funkcí. Nikdo sice netuší k čemu jsou, ale všichni je chtějí. Možná je čas taky se dozvědět, kdo z nás je tedy členem jaké rady, porady, nerady, zrady..
Takže jdeme na to.
SPRÁVNÍ RADA:
.. je nonRPG poradní orgán HOCZ. Veškeré vývojové, prezentační a komunikační věci se řeší právě zde. Skládá se z pěti složek se svými hlavními zástupci:
Vývojová větev
.. má na starosti programování a obecný postup vpřed ve vývoji HO. Máte nápad na novou užitečnou věc na HO? Pak máte jít právě sem za: Derekem Hasturem a jeho pravou rukou Sirem Engalem Angarathským.
Prezentační větev
.. má na starosti prezentaci projektu na veřejnosti, srazy a sekce, které jsou součástí větších akcí (např. Festival Fantazie, Pragocon). Tuto sekci má na starosti:Sir Engal Angarathský a jeho, občas obouruč, Mike Magicus
Personální větev
.. má na starosti vztahy mezi studenty-profesory, mezi profesory samotnými. Zde se kontrolují přihlášky na nové vyučující a vybírají se adekvátní adepti. Zároveň je to takový ‚mluvčí orgán‘ SR. Tuto sekci na starosti momentálně nikdo nemá (a proto to tu vypadá jak vypadá).
RPG větev
.. se stará o veškeré RPG záležitosti. Budoucí questy, RPG postavy nových profesorů jdou tudy, řeší se tu nesrovnalosti v RPG, a RPG svět jako celek (jeho dějiny, složky aj.) Pokud máte návrh na nějaký quest (ano, i studenti pokud mají nápad) tak je řeší: Ayana Black a její pravá tlapa Alex de Fuego.
Lichý, pátý hlas SR
.. nemá na práci nic jiného, než se postavit na jednu či druhou stranu při nerozhodném hlasování. Hlas připadá náhodnému kolemjdoucímu (všeříkající definice, že? :P)
ŠKOLNÍ RADA
.. je RPG poradní orgán školy. Patří do něj ředitel, jeho zástupce, kolejní ředitelé a vedoucí našich čtyř kabinetů. Momentálně má ŠR 9 členů, z nichž se někteří překrývají (kolej + kabinet např.) což je způsobeno nedostatkem kompetentních lidí ve vedení. Nejdříve pro pořádek, co je co a kdo je kdo..
Vedoucí kabinetu – profesor, který zodpovídá za všechny předměty v kabinetu a funkční, kvalitní výuku v nich.
‚Matador kabinetu‘ – neoficiální název pro pomocníka, druhého způsobilého profesora, který vede kabinet v případě nemožnosti, neschopnosti nebo absence vedoucího.
(pozn: vedoucí i matadoři se průběžně mění každý (herní) rok)
Kabinety máme 4:
Takže, pokud budete mít kdokoliv problém s nějakým předmětem (není výuka, nekvalitní výuka, vyučující se dloube v nose při hodině..), zamiřte za vedoucím či matadorem kabinetu, do kterého předmět patří. (viz. výše a níže)
A členy ŠR tedy jsou:
Takže nyní víte, za kým máte jít v případě problému s vnitřními záležitostmi školy. Ráda bych řekla – že si jdete stěžovat, že je špatná výuka (nebo není vůbec) NENÍ bonzování. My máme povinnost vám dávat výklady, vy máte právo si stěžovat, když nejsou. Pamatujte si to prosím.
Posledním výkonným orgánem školy je STUDENTSKÁ RADA
.. studentská rada je skupina vybraných studentů z koleje (prefektů a primusů), kteří se mají společně domluvit na studentských problémech, studenty vyslechnout a předat žádosti (a stížnosti) dál vedení. Jejich aktuální seznam najdete na vstupu do Studentské Rady v 5. patře (čti: nechce se mi je všechny vypisovat)
Studentská Rada je dále též rozdělena na 5 referátů, které se starají o jednotlivé záležitosti:
Zástupcem a prostředníkem mezi StR a RŠ budiž Kate Westová.
—
Hurá, dohrabali jsme se ke konci. Doufám, že jsem úspěšně splnila úkol udělat alespoň jeden stručný přehled veškerých funkcí a důležitých lidí, které byste mohli potřebovat.
Tak doufám, že tohle moje několikahodinové mordování přinese někomu užitek, až bude potřebovat poradit s nějakým problémem.
Krásnou dobrou noc.
(aktuální čas: 2:44 AM)
..aneb, předejte zprávu z ručky do ručky
(Tento článek je pouhé zkopírování toho, jenž je uložen v novinkách na stránce HOCZ. Zde však narozdíl od toho na nástěnce ihned nezapadne a bude tak na očích víc..)
Rádi si hrajete s videem, máte kreativní schopnosti a dostatek volného času? Pak tu máme aktivitu pro vás!
Nechali jsme se ispirovat několika různýmy projekty, které probíhaly po celém světě. Vytvořit z krátkých spotů od hráčů z HOCZ velký, dlouhý, prezentačně schopný video-snímek. Naposledy co jsme měli možnost shlédnout s tímto přišel největší mudlovský internetový vyhledávač a my si řekli „Proč ne i HOCZ?“ A tak to tu máme.
K účasti potřebujete
– videokameru, v horším ale stejně použitelném případě mobil s videokamerou (kterou dnes má skoro každý obstojný mobilní telefon)
– list A4 s námětem HOCZ srolovaný do ruličky (a nejlépe zajištěný průhlednou páskou, aby se rule při podávání nerozbalila, NÁVOD)
– vaši vlastní osobu, která bude v tomto vašem příspěvku hrát
Vezměte videokameru, vymyslete si průběh vašeho spotu, zajeďte sami nebo s přáteli na vhodné místo a můžete tvořit!
Je to jednudché, stačí vytvořit video, kde si z levé strany videa vezmete HOCZlist, který pak po krátké scénce (dle vašich kreativních schopností) předáte tentokrát do pravé části obrazovky. Snažte se ale, aby HOCZlist se objevil a mizel veprostřed rámce videa (tedy, uprostřed levé/pravé strany obrazovky) a efekt vypadal tak, jako kdyby jste si list vzali od někoho mimo video (rámec obrazu) a znovu ho předali někomu dalšímu.
To, jakým způsobem se zviditelníte v tomto společném videu je pouze na vás a vašich schopnostech a možnostech. Jestli budete účinkovat jen vy, nebo si k tomu přizvete rodinu, přátelé. Jestli budete skákat padákem, plavat pod vodou, necháte se inspirovat již některým z podobných projektů, nebo vezmete HOCZlist z levé strany a hned ho předáte doprava..
Z vašich krátkých spotů pak sestavíme jedno dlouhé na sebe navazující video a efekt bude zřejmý – jeden spot předá HOCZlist dalšímu a dalšímu a dalšímu..
Podmínky
– váš spot musí být v rozmezí 1 až 5 sekund
– ve videu musíte účinkovat vy (možnost zapojit rodinu, přátelé, avšak účastníků nesmí být více jak 3)
– list HOCZ bude zřetelný a poputuje z levého středu obrazu do pravého
– video musí být v dobrém/obstojném rozlišení
Každé zúčastněné video bude odměněno 100 galeony, 50 body pro kolej ze které hráč pochází a vzácným dráčkem do sbírky. Proto doufáme, že se k této tvorbě přidá nejen vedení, občané ale i studenti, kteří jsou pro tento projekt tím nejpotřebnějším. Odměna za účast poputuje tomu, kdo nám spot odešle. Je pouze na něm jestli se rozdělí s dalšími, co s ním na spotu spolupracovali nebo si výhru ponechá. Možná už jen tato skutečnost vás povede k tomu, aby každý vytvořil svůj vlastní spot – o což jde především, aby jich bylo co nejvíce.
Myslíme, že stojí za to se zapojit.. a proto neváhejte!
Tvůrčí schopnosti a dosažitelnost kamery (pokud není ve vašich prozatimních možnostech) můžete ponechat na některý ze srazů, jako třeba brzký sraz v Hradci Králové (Newcastle) a své spoty zde můžete zrealizovat.
Jakékoli dotazy či hotové videopříspěvky směřujte na Salazara Drakena – sovou, emailem nebo na ICQ.
Před nějakou tou dobou jsem byla požádána, abych zde na blog umístila kus svého žbleptu. Upřímně řečeno jsem dlouho nevěděla, o čem napsat.. a vlastně nevím doteď, nicméně nějaká ta základní myšlenka zde bude.
Kdysi, v době již dávno minulé, kterou většina asi nepamatuje, případně ji zapomněla, napsal náš drahý, již ex-profesor W.C. Cairo velice výživný příspěvek na nástěnku školy. Totéž udělal i stále-ještě-profesor Lukas W. Goldhair – čeho se příspěvky týkaly, ptáte se? Týkaly se chování. A né chování zde (tam) v RPG, ale chování se hráčů k sobě navzájem.
Nedávné události přiměly i mne, abych na toto téma též napsala pár slov.
Věčný problém HOCZ je vztah student-profesor. Někteří s tím nemají problém a zřejmě se mi divíte, jak mohu něco takového tvrdit – tak vězte že právě vy můžete být ten problém. Co mám namysli jsou všudepřítomné tamtamy, které již duní, že se hrad otřásá v základech. A bohužel se někteří studenti už neomezují jen na to, aby vyzvídali tiše informace od profesorů a tichou poštou je předávali.. ne. Raději si již debatku přečtou sami, případně jim ochotný profesor věci ze soukromé diskuze vedení zkopíruje a takto získané texty vesele putují všemi kanály a jinými věcmi k tomu určenými.A i slušnost dělat, že vlastně nic nevíme, je tatam.
Což, tohle není jen problém studentů, samozřejmě naši drazí profesoři na tom mají svojí vinu, a ne malou. Ve skutečnosti je to právě jejich (naše) vina. Skutečně nevím s jakým posláním jste nastupovali do našeho sboru, docela by mne to u některých zajímalo.
Nikomu nevyčítám přátelé mezi studenty, občas jsme naštvaní, tak se jdeme vykecat nejbližšímu příteli (který je shodou okolností student) a občas mu připlují informace, které by unikat neměly. Ale přece, když se vám svěří kamarád s tajemstvím tak to jdete roznést dál? Že ne? Tak proč to sakra děláte TADY? (tam)
Víte, ta Debatka je z nějakého důvodu zavřená pro studenty (hádejte proč, já už si ten důvod ani nepamatuju). Kdybychom chtěli, aby to bylo veřejné pro všechny, tak si uděláme fórum s přístupem jen pro čtení a hádáme se tam. Já vím – neodolatelná touha vidět, co zase ti profesoři nedělají, vědět a chlubit se tím že víme. Úža. Sama znám tohle nadšení, nedivím se.
Jenže co pak my máme dělat, když veškerý náš elán je vysáván tím, že jsou naši studenti, promiňte mi ten výraz, prostě svině.
Někteří, zejména skvadra naší milé Studentské rady, se ohánějí tím, že tyhle počiny jsou ze zoufalství, že prý vedení nevyslechne jejich názor, případně nápad. Já teda lidi skutečně nevím, komu ty názory a nápady říkáte. Já za celé dlouhé čtyři roky, neslyšela od studentů jediný hlasitě podaný návrh nebo názor.. tedy kromě stížnosti na zlého kolejního, který na to má absolutní právo, že udělal vítr ve vedení koleje, nebo že někdo strhnul body neprávem. Proč ne, ale tohle se řeší s kolejním, případně ředitelem (zástupcem ředitele) ne kolkovanou stížností celému vedení.
A i kdyby se něco takového skutečně stalo, myslíte že někdo z nás bude mít chuť spolupracovat s takovými malými prevíty, kteří porušují pravidla slušného chování a lezou takhle do ‚soukromí‘? Já bych se na někoho takového vybodla hned. Když se někdo neumí chovat, holt nesmí očekávat vstřícnost.
Možná si tu někteří kladou otázku, proč to vůbec má být rozdělené. PROČ by měli profesoři vědět něco, a studenti ne? Však je to, koneckonců, projekt nás všech ne?
Důvodů je několik a jsou velice jednoduché.
Za prvé: Čím míň, tím líp. Tři lidé se mnohem snadněji domluví než lidí dvacet. V HO měřítku – 30 se pořád domluví lépe než 900. A věřte, i s těmi třiceti je sakra velký problém.
Za druhé: Profesor pod mikroskopem. Profešoři byli vždy vybíráni s velikou pečlivostí. Hráč musí ostatním ‚sedět‘, nesmí být konfliktí, musí umět plnit povinnosti (že to na některé z nás nesedí říkáte?) a jsou víceméně permanentně kontrolováni, co dělají. Jen velice zřídka se stane, že se profesorský poklesek neodhalí. A pokud, tak se odhalí pozdě(ji). Zato třeba mafiánské proudy studentů fungovaly víceméně bez problémů celý půlrok a moc nikdo si toho nevšiml.
Což samozřejmě neznamená, že jsou cesty uzavřeny – to ani v nejmenším. Zkuste svoje nápady a návrhy protlačit skrze některého z aktivních profesorů, kteří nad tím a oním mají dohled (a ne pomocí svých profesorů-kamarádů, kteří občas ani nevědí, kdože to a ono má teď na starosti, pes aby se v tom stěhování funkcí vyznal.)
Budiž vám můj skromný komentář k situaci inspirací pro to, udělat něco se svým chováním, nebo alespoň jako zábavné čtení pro nudnou chvilku, či podnětem k vymýšlení nových urážek o všeználcích.
S pozdravem a přáním dobré noci,
Ayana Black